„Raz na cztery lata Galowa Olimpiada 2020”

Utworzono dnia 03.03.2020

W sobotę 29 lutego, do Hali Sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej przy ul. Sienkiewicza 34, Międzyszkolny Klub Sportowy GALA, prowadzący zajęcia z piłki siatkowej dla dziewcząt, zaprosił Szkoły Podstawowe na siatkarskie wydarzenie  „Raz na cztery lata Galowa Olimpiada”.Organizacja olimpiady była możliwa dzięki uzyskanemu Grantowi finansowemu z Fundacji PZU. W kolejnej już, organizowanej przez klub dziewczęcej imprezie sportowej, wystąpiły drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe, składające się z dziewczynek, z klas od I do V.

Każda szkoła przy zgłoszeniu do Olimpiady losowała kraj, pod którego flagą narodową wystąpiła. Każda drużyna narodowa uczestniczyła na otwarciu w pochodzie przy rytmach narodowego hymnu, reprezentując na tablicy nazwę kraju. Nasza szkoła przyjęła zaproszenie i dzięki pani Basi, która współpracuje z klubem od początku jego istnienia wystartowaliśmy jako Dania.

Do rywalizacji w olimpiadzie zgłosiły się: Szkoła Podstawowa nr 1 (Polska), Szkoła Podstawowa nr 2 (Portugalia), Szkoła Podstawowa nr 3 (Niemcy), Szkoła Podstawowa nr 5 (Dania), Szkoła Podstawowa nr 8 (Francja)), Szkoła Podstawowa nr 13 (Chorwacja) , Szkoła Podstawowa Skarżysko Kościelne (Szwecja), Szkoła Podstawowa nr 3 Suchedniów (Włochy), Szkoła Podstawowa Łączna (Anglia) oraz drużyna MKS Gali Skarżysko (Czechy)

Wprowadzono znicz olimpijski, a następnie kapitanowie drużyn złożyli ślubowanie olimpijskie. Po uroczystym otwarciu, odbyła się część artystyczna, w trakcie której zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 3 przedstawił swój program.

Po oficjalnym otwarciu i części artystycznej przyszła pora na część sportową. Rywalizacja sportowa przebiegała  w trzech blokach konkurencji zabawowo-sportowych, w których drużyny szkolne musiały wykazać się sprawnością fizyczną. W sumie drużyny rywalizowały w 10 konkurencjach. Każda konkurencja była punktowana. W przerwach po każdym bloku konkurencji, odbyły się krótkie, pokazowe ćwiczenia zawodniczek MKS Gala do których zaproszono chętne uczestniczki Galowej Olimpiady.

Biegi, skoki i rzuty, to tylko niektóre sposoby ruchu wykorzystywane podczas poszczególnych konkurencji. Piłki, woreczki, płotki, pachołki, materace, kółka ringo i hula hop to elementy wykorzystane podczas rywalizacji. Konkurencje miały zachęcać dziewczynki do ruchu, do wysiłku fizycznego, do zwiększenia aktywności sportowej.

Nad prawidłowością rywalizacji czuwali wolontariusze - trenerzy, członkowie Zarządu MKS Gala oraz zawodniczki klubu. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, poszczególne wyniki zostały zsumowane i ustalona została ostateczna klasyfikacja Galowej Olimpiady.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy, każdy z uczestników oraz opiekunowie drużyn, drobne upominki oraz coś na słodko, natomiast trzy najlepsze drużyny - dyplomy, puchary i dla szkół siatkarski sprzęt sportowy.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Szkoła Podstawowa nr 8 /Francja/ – 86 pkt.

2. SP Skarżysko-Kościelne /Szwecja/ - 75 pkt.

3. SP nr 1 /Polska/ - 74 pkt.

4. SP nr 13 /Chorwacja/ - 70 pkt.

5. SP nr 2 /Portugalia/ - 62 pkt

6. SP nr 5 /Dania/ - 46 pkt.

7. SP nr 3 Suchedniów /Włochy/ – 45 pkt.

8. SP Łączna /Anglia/ - 44 pkt.

9. SP nr 3 /Niemcy/ - 38 pkt.

10. MKS Gala – gościnnie.

Gratulując uczestniczącym w olimpiadzie szkołom godnego podejścia do sprawy wychowania dzieci w sporcie, Zarząd MKS Gala składa podziękowania wszystkim uczestniczkom Olimpiady, ich opiekunom szkolnym i rodzicom oraz Fundacji PZU za uznanie Naszego wniosku za godny zaufania i przyznanie Grantu finansowego. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy z klubem, a dziewczynki do uczestnictwa w zajęciach sportowych w Naszym klubie.

„Raz na cztery lata Galowa Olimpiada 2020”

Utworzono dnia 03.03.2020, 14:48