Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Placówek Oświatowych nr 4 Zespół Placówek Oświatowych nr 4

Obiady

Czcionka:

OBIADY

W naszej szkole funkcjonuje stołówka, serwująca pyszne i zdrowe posiłki. Obiad składa się z zupy, drugiego dania, kompotu i deseru (owoc, jogurt, wafel, soczek itp.).

Jedzenie przygotowywane jest wyłącznie ze świeżych produktów, w okresie zimowym posiłkujemy się mrożonkami. Nie używamy produktów przetworzonych, półproduktów ze słoików i torebek.

 

Obiady wydawane są w godzinach 10.30-12.00.

 

Koszt obiadów i termin wpłat na każdy miesiąc oraz regulamin korzystania ze stołówki szkolnej zamieszczane są na świetlicowej tablicy ogłoszeń.

PROGRAM "

PROGRAM "SZKLANKA MLEKA"

Celem programu "Szklanka mleka" jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci. Za program odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego. Agencję wspiera w tych działaniach inicjatywa "Mleko z klasą”.

Program "Mleko z klasą" ma na celu zachęcenie dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności, takich jak konkursy i programy edukacyjne.

Programem tym objęci są wszyscy uczniowie SP-5.

 

PROGRAM "OWOCE W SZKOLE"

Program "Owoce w szkole" skierowany jest do uczniów klas I-III naszej szkoły. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

  • świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),

  • świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),

  • soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca.

SZ

                                                                                                                                                     

Owoce w szkole

Utworzono dnia 28.05.2014, 22:15

Innowacje pedagogiczne

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny