Matematyka innego wymiaru

Innowacja dotyczyła nowotarskich rozwiązań metodycznych w zakresie nauczania matematyki na zajęciach pozalekcyjnych. Innowacja wykorzystuje nowoczesne metody efektywnej nauki matematyki oraz udostępnia internetową platformę jako główne repozytorium wiedzy, materiałów dydaktycznych i miejsce doskonalenia umiejętności matematycznych. Wszystko to opiera się o innowacyjny system nauczania matematyki na zajęciach pozalekcyjnych ELITMAT TEAM – LADER – SPACE. Innowacja nie ingeruje w podstawę programową, rozszerza jedynie przekazywane treści na zajęciach pozalekcyjnych dla uczniów dobrowolnie uczestniczących w projekcie.

Działania innowacyjne nie były regulowane harmonogramem – jedyną decyzyjność w częstotliwości i sposobie prowadzonych zajęć posiadał nauczyciel ELITMAT LEADER prowadzący grupę. Autor innowacji polecał, aby zajęcia pozalekcyjne z matematyki, podczas których ELITAMT TEAM pracował w oparciu o udostępnione materiały stanowiące ELITMAT SPACE, odbywały się przynajmniej raz tygodniu w wymiarze jednej godziny lekcyjnej. Autor innowacji udostępnił uczestnikom następujące ogromną bazę innowacyjnych materiałów edukacyjnych. Każdy nauczyciel i uczeń biorący udział w projekcie, po zalogowaniu otrzymywał dostęp do portalu edukacyjnego ELITMAT SPACE, na którym dostępne są przygotowane w ramach projektu poszczególne materiały dydaktyczne.

Ważnym etapem działań innowacyjnych było przeprowadzenie w szkole „Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” dnia 18 kwietnia 2013 roku.