Świętokrzyska Mini-Olimpiada w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych

Utworzono dnia 01.06.2021
Trwa korespondencyjna Świętokrzyska Mini-Olimpiada w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców (rocznik 2013 i młodsi). Szkoły Podstawowe z terenu województwa świętokrzyskiego organizują zawody we własnych salach i boiskach sportowych zgodnie z programem turnieju. W poniedziałek, 31 maja, turniej gier i zabaw zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku-Kamiennej.

Organizatorami głównymi turnieju są: Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy Kielce. Współorganizatorzy: Zarządy Miejsko-Gminne oraz Powiatowe Szkolnego Związku Sportowego oraz Szkoły Podstawowe z terenu województwa świętokrzyskiego.

Zawody Świętokrzyskiej Mini-Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw dla dzieci uczniów klas I-III Szkół Podstawowych z uwagi na stan epidemiologiczny rozgrywane są rozgrywane w formie korespondencyjnej. Szkoły rozgrywają zawody we własnych salach i boiskach sportowych zgodnie z programem zawodów.

W ramach zawodów uczniowie biorą w takich konkurencjach jak: zakładanie kółek ringo na pachołki, tor przeszkód, skoki z piłką, bieg sztafetowy. Szkoły przesyłają do organizatora drogą mailową protokół z zawodów wraz z wynikami oraz listę startową uczestników.

Szkoły oraz uczniowie uczestniczący w turnieju otrzymają pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody niespodzianki ufundowane w drodze losowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Świętokrzyska Mini-Olimpiada w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych

Utworzono dnia 01.06.2021, 07:27