Eliminacje wojewódzkie III Świętokrzyskiej Mini-Olimpiady

Utworzono dnia 05.06.2017

Eliminacje wojewódzkie III Świętokrzyskiej Mini-Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I -III oraz Mistrzostwa Skarżyska Gier i Zabaw

W piątek, 2 czerwca, w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej odbyły się eliminacje wojewódzkie III Świętokrzyskiej Mini-Olimpiady Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I -III. Organizatorem turnieju był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach oraz Departament Promocji Edukacji Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. W turnieju wzięło udział 8 szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego: Szkoła Podstawowa w Kajetanowie, Szkoła Podstawowa nr 13 w Starachowicach, Szkoła Podstawowa Szerzawy, Szkoła Podstawowa ze Skarżyska Kościelnego, Szkoła Podstawowa nr 7 Skarżysko, Szkoła Podstawowa nr 13 Skarżysko, Szkoła Podstawowa nr 5 Skarżysko i Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysko. Uczestnicy turnieju to 3 grupy wiekowe, grupa pierwsza - klasy pierwsze (rocznik 2009 i młodsi), grupa druga klasy drugie (rocznik 2008 i młodsi) oraz grupa trzecia klasy trzecie ( rocznik 2007 i młodsi). Łącznie zespół szkolny składał się z 30 zawodników oraz zawodników rezerwowych. Drużyny miały do wykonania cztery zabawy: zakładanie kół ringo na pachołki, bieg sztafetowy, rzut kółkiem ringo na materac oraz tor przeszkód. Szkoły, w konkurencjach startowały w seriach na czas, który po ich ukończeniu został przeliczony na punkty, suma punktów we wszystkich kategoriach wiekowych decydowała o zajętym miejscu Nasza szkoła zdobyła IV miejsce. Turniej eliminacyjny był jednocześnie Mistrzostwami Skarżyska-Kamiennej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców klas I-III. W tej klasyfikacji zajęliśmy II miejsce! Naszą 30 osobową reprezentację przygotowała Pani BARBARA PAJĄK.

Eliminacje wojewódzkie III Świętokrzyskiej Mini-Olimpiady

Utworzono dnia 05.06.2017, 14:31