Rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej

Utworzono dnia 17.11.2015

20 września 2015 r., w niedzielę, na Orlikach na terenie całej Polski odbyły się sportowe pikniki. Głównym punktem programu była Rodzinna Sztafeta im. Kamili Skolimowskiej – co oznacza bieg na wytyczonej na Orliku trasie. Impreza jest organizowana przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej wspólnie z Fundacją im. Kamili Skolimowskiej i Ministerstwem Sportu i Turystyki, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Po raz pierwszy impreza mająca na celu uczczenie pamięci wspaniałej polskiej lekkoatletki będzie miała wymiar ogólnopolski. Liczba uczestników i dystans, który przebiegną wszyscy uczestnicy będą sumowane. Na tej podstawie zostanie stworzony ogólnopolski ranking: liczby osób, które wzięły udział w Rodzinnej Sztafecie oraz łączny przebiegnięty dystans, czyli razem będziemy bić rekordy frekwencji i długości przebiegniętego dystansu.

W ten ogólnopolski projekt włączone zostało również nasze miasto. Na pikniku lekkoatletycznym zorganizowanym na Orliku przy SP8 przywitano biegaczy, zwracając szczególnie uwagę na wspomnienie osoby Kamili Skolimowskiej i jej sukcesów. Memoriał ten upamiętnia 15 rocznicę zdobycia przez Kamilę Skolimowską złotego medalu olimpijskiego, przypadającą w dniu 29 września 2015 r. Głównym punktem programu był bieg na wytyczonej na Orliku trasie. Długość biegu jednego odcinka zaplanowana dla dzieci to 80 m, a dla dorosłych 160 m. Każdy uczestnik mógł startować dowolną liczbę razy w sztafecie rodzinnej, bądź dowolnie złożonej z przyjaciół czy kolegów z klasy. Jednorazowo można było pokonać tą trasę 10 razy. Animatorka Barbara Pająk nawiązała współpracę z trenerem lekkiej atletyki Rafałem Czarneckim, który przyjął zaproszenie i przy torze sztafety poprowadził profesjonalną rozgrzewkę i rozciąganie dla wszystkich uczestników. Była to okazja do przedstawienia zasad ,,zdrowego” treningu. Mimo chłodnego popołudnia wystartowały 32 osoby, w tym kilka rodzin. Od najmłodszego 5-latka do rodziców, każdy bardzo ambitnie pokonywał zaplanowany przez siebie dystans. Potem wspólnie sumowano przebiegnięty dystans. Uczestnicy wybiegali Super Wynik -45.440 metrów, czyli ponad 45km.

Wszyscy bardzo się starali i dzięki nim Skarżysko zdobyło swój rekord. Naszą szkołę reprezentowały - Rodzina Państwa Pająk 3200 m, rodzeństwo Reguła Wiktoria i Daria, najmłodsza zawodniczka, wybiegały 1600 m, rodzeństwo Cyprian i Kornel Bednarczyk - 3360 m, rodzeństwo Julia i Grzegorz Nowak - 2880 m oraz dodatkowo uczniowie klas 4-6,którzy na lekcjach wychowania fizycznego wzięli udział w teście biegowo-marszowym i przyczynili się do zdobycia wysokiego wyniku. Wszystkim biegaczom Pani Barbara Pająk podziękowała i wręczyła dyplomy.

Rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej

Utworzono dnia 17.11.2015, 18:50