Europejski Tydzień Sportu

Utworzono dnia 22.09.2015

Europejski Tydzień Sportu,
blisko 400 dzieci bawiło się na hali

We wtorek 26 maja, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej odbyło się uroczyste otwarcie VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich oraz XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin 20015. W ramach STMiG odbył się również Turniej Gier i Zabaw dla Przedszkolaków oraz Półfinały Wojewódzkie Świętokrzyskiej Mini Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych. W obu imprezach udział wzięło blisko 400 dzieci.

Organizatorem Turnieju Gier i Zabaw dla Przedszkolaków było Miejskiej Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej, współorganizatorami byli Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Koordynatorką turnieju była Barbara Pająk, nauczycielka naszej szkoły. Wolontariuszki z SP 5 (kl. 5a) oraz tegoroczne maturzystki przeprowadzały rozgrzewkę oraz pomagały przy każdej konkurencji.

Impreza miała na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych w Europejskim Tygodniu Sportu, kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integrację środowiska przedszkolnego. W turnieju wzięło udział 120 dzieci z 12 przedszkoli z terenu naszego miasta, były to Przedszkola nr 1, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 16, Przedszkole przy SP9 oraz Przedszkole "Planeta Dziecka".

Drużyny składały się z 10 zawodników, dzieci miały do wykonania siedem konkurencji sprawnościowych m.in. sadzenie ziemniaków, skoki na jednej nodze, rzut woreczkiem na materac, przekładanie krążków, skoki obunóż z woreczkiem, bieg z przekładanie szarfy.

Wszystkie dzieci biorące udział z zabawie otrzymały pamiątkowe medale i słodkie upominki, najlepsze trzy drużyny  dostały puchary.

Półfinały Wojewódzkie Świętokrzyskiej Mini Olimpiady
w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych

Po przedszkolakach do zabawy przystąpili uczniowie szkół  podstawowych, odbyły się Półfinały Wojewódzkie Świętokrzyskiej Mini Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych. Siedem drużyn walczyło o awans do finału wojewódzkiego, były to reprezentacje szkół podstawowych nr 1, 4, 5, 7, 8, 13 i SP Skarżysko - Kościelne.
Organizatorami  świętokrzyskiej mini olimpiady byli: Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach przy współpracy Urzędu Miasta w Skarżysku - Kamiennej, Starostwa Powiatowego oraz Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej

W ramach turnieju dzieci miały do wykonania takie zadania jak: zakładanie kółek ringo na pachołki, bieg sztafetowy, rzut kółkami ringo na materac, tor przeszkód. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze, najlepsze drużyny medale i puchary.

Europejski Tydzień Sportu

Utworzono dnia 02.06.2015, 22:24