Szkolnie, ale modnie – czyli najnowsze trendy w modzie nastolatek

Utworzono dnia 18.04.2020

Szkolnie, ale modnie – czyli najnowsze trendy w modzie nastolatek.

Dress code?

Moda szkolna – odwieczny problem nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim uczniów. Niegdyś obowiązywała moda bardziej formalna w szkołach. W czasach Waszych babć i dziadków, czy rodziców nie można było sobie pozwolić na ekstrawagancję. Niestety, dosyć trudno zadowolić wszystkich – uspokoić nauczycieli, spełnić oczekiwania rodziców, a jednocześnie samemu czuć się dobrze w szkolnym ubraniu. Spróbuję pokusić się i przedstawić Wam najbardziej cool ubrania dzisiejszych nastolatków, jednocześnie poddając pomysły na image, tym mniej zdecydowanym.Więc zaczynajmy!

Bardzo modne w tym sezonie są niezawodne bluzy dresowe, kolorowe swetry z nadrukami i aplikacjami. Najciekawsze wzory to postacie zwierząt, figury geometryczne, motywy etniczne, bohaterowie z filmów, serca, itd. Jeżeli chodzi o fasony, różne marki proponują długie tuniki i swetry oversize. Pomysłowe ich noszenie to podwinięcie rękawów, do tego długi naszyjnik, np. z wisiorkiem w kształcie nawiązującym do wzoru swetra. Do tego włożyć można legginsy lub getry, zwłaszcza do swetra w stylu oversize. Alternatywą są spodnie rurki. Jest to strój, który powinien zadowlolić każdą młodą dziewczynę. W szkole najważniejsza jest dla wygoda. Nadal jednak każdy chce wyglądać stylowo. Właśnie dlatego zazwyczaj stawiamy na sportową elegancję. Dres to przede wszystkim wygoda i luz. Zapewne bardzo chętnie zakładacie spodnie dresowe po całym dniu w szkole. Taka stylizacja może być również wyjściowa! Wystarczy, że zastosujecie się do kilku wskazówek. Spodnie dresowe w odpowiednim połączeniu, mogą być elementem stylizacji: do szkoły, na zakupy, a nawet na dyskotekę. Jest parę warunków, które musicie spełnić, aby wyglądać modnie i stylowo ;-)

Przede wszystkim spodnie muszą być zadbane i dobrej jakości. To nie mogą być te same rozciągnięte dresy, które zakładacie wychodząc na rower. Nosząc je musicie być pewni siebie i przekonani, że to jest Wasz styl. Jeśli chcecie, aby Wasze spodnie dresowe, nie wyglądały jak typowe dresy, lepiej wybrać te bez nadruków. Powinny być wykonane z grubszej, dobrej jakości bawełny. Ostatnio bardzo modne są dresy baggy, czyli spodnie z obniżonym krokiem ( nie za dużym ) i ściąganymi nogawkami. Są to spodnie zarówno dla dziewczyn, jak i chłopaków. One również mogą być elementem bardziej eleganckiej stylizacji. Najlepiej kupić podstawowe kolory, które będziecie mogli łączyć z różnymi ubraniami znajdującymi się w Waszej szafie. Czarny, granatowy i szary będą pasować na wiele okazji, inne kolory będą wymagały więcej rozwagi, zwłaszcza jeśli chodzi o szkołę. Dopasowane, czarne spodnie sprawdzą się w wielu stylizacjach i stworzycie z nich najbardziej klasyczny look. Nieodzownym elementem takiej, czy innej stylizacji jest kurtka jeansowa, która pozwoli stworzyć look na każdą okazję. Na co dzień, w bardziej sportowym stylu, sprawdzi się jasny jeans i kurtka sięgająca do bioder. Jeśli chcecie stworzyć z dresami bardziej elegancką stylizację, lepsza będzie dopasowana kurtka w ciemnym kolorze, jak indygo lub ciemny szary.

Musicie wiedzieć, że dresy w codziennych stylizacjach mają swoich zwolenników, jak i hejterów. A teraz mała wskazówka dla dziewczyn:  Dziewczyny! Jeżeli nie chcecie inwestować w nową torbę lub plecak, to wystarczy, że ramię tej, którą już macie w swojej garderobie, przewiążecie jedwabną, kolorową apaszką. Drobny, aczkolwiek stylowy detal i torba odmieniona. A apaszek można mieć wiele.. O modzie, jej przemianach można mówić dużo. Należy pamietać, że każdy z nas ma inny gust, inny charakter, temperament i osobowość. Strój odzwierciedla naszą duszę, jest znakiem rozpoznawczym każdego. Nie można nikogo wytykać, krytykować, wyśmiewać, tylko dlatego, że wygląda, czy ubiera się inaczej i tym samym wyróżnia się od innych. W modzie istnieje coś takiego, jak tak zwany Dress code – czyli zbiór zasad, dotyczących odpowiedniego dopasowania ubioru do okazji; jeden z elementów savoir-vivre. Zasady te zależne są od regionu świata, państwa, religii czy kultury. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dress_code

I tak na przykład musimy pamiętać, że strój,w którym chodzimy na co dzień, nie będzie nadawał się na uroczystości szkolne typu: początek i zakończenie roku szkolnego, Dzień Nauczyciela, Dzień Patrona, egzamin ósmoklasisty, itd. Tu wkracza dress coude, co oznacza, że obowiązuje nas tzw. "strój galowy". Biała bluzka, koszula, ciemne spodnie (chłopiec), spódnica przed kolano lub dłuższa (dziewczyna) – to odpowiednik stroju galowego.

Przykłady stroju galowego:

A to coś dla dziewczyn, które kochają kratę:

Nie masz pomysłu na stylizację, a niedługo urodziny koleżanki? Zobacz, jak stylowo można wygladać "w kratkę".

Moda to zabawa kolorami, fakturami różnorodnych tkanin, łączenie różnych wzoró i stylów ze sobą. Moda ma być Waszą inspiracją. Bawcie się modą, niech wpływa na Waszą wyobraźnię ;-) Wyrażajcie modą siebie i pamiętajcie o zasadach modowych, czyli dress coud w szkole!

A.P