Dziś jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono dnia 08.05.2020

8 maja obchodzony jest ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Święto rozpoczyna Tydzień Bibliotek, w którym organizowane są wydarzenia, konferencje naukowe, spotkania literackie czy konkursy czytelnicze. Imprezie każdego roku towarzyszy hasło przewodnie, np.:

- Czytanie łączy pokolenia.
- (Do)wolność czytania.
- Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych.
- Wybieram bibliotekę
- Biblioteka inspiruje
- Biblioteka. Oczywiście!

Nasza szkolna biblioteka - mimo, iz pracuje zdalnie przewidziała dla swoich czytelników szereg atrakcji. Będą to zabawy interaktywne, quizy, krzyżówki, prezentacje, filmiki. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji zamieszczanych na Padlecie, grupie na FB, stronie internetowej. W kazdym dniu nadchodzacego tygodnia pojawi sie coś interesujacego. Do zobaczenia w sieci!!!

szczegółowe informacje na tema t święta znajdziecie poniżej wystarczy kilknąć na obrazek:

Ponizej przedstawiamy stworzone przez szkolne bibliotekarki prezentacje zwiazane z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. zachęcamy do obejrzenia i wykonywania zadań.

1. Co mówi książka...

2. Zabawa dla naszych najmłodszych czytelników klas 1-3.​

Życzymy miłej zabawy i zapraszamy na kolejne wydarzenia!!!