Pełni sukcesu

Utworzono dnia 11.09.2014

Pełni sukcesu

„Najmniejszy nawet sukces każdego z Was daje wielki sukces szkoły” powiedziała pani dyrektor Renata Karpeta do uczniów naszej szkoły, zgromadzonych na corocznym podsumowaniu osiągnięć szkoły. A było o czym mówić.  Podczas trzygodzinnego spotkania prezentowali się sportowcy ze swoimi osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, laureaci i finaliści konkursów  organizowanych przez kuratorium Oświaty w Kielcach, uczniowie, którzy otrzymali tytuł „Absolwet na szóstkę”, uczniowie wyróżnieni w konkursach międzyszkolnych, laureaci wielu konkursów szkolnych. Uczniowie wspominali swoje pobyty na zielonych szkołach i wrażenia z uczestniczenia w realizacji innowacji pedagogicznych: „Mistrzowie kodowania”, „Przedsiębiorczy nauczyciel – przesiebiorczy uczeń”, „Eduscience”. Specjalnym gościem tego spotkania była pani Małgorzata Jas, pracownik ŚCDN w Kielcach, a jednocześnie koordynator wojewódzki projektu Eduscience, który przez dwa lata był realizowany w naszej szkole. SP5 była jedną z kilku szkół w Polsce, w której dwie klasy uczestniczyły w tym projekcie. Pani Jas podziękowała uczniom za ich pracę i zaangażowanie. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, przerywane śpiewami, tańcami twórczą pracą uczniów. W dniu jutrzejszym uczniowie z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku odbiorą świadectwa i rozpoczną wakacje.

Pełni sukcesu!