XXVIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin w ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich

Utworzono dnia 25.09.2022

W hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej w dniach  15-16 września 2022r.odbył się Turniej Gier i Zabaw dla klas III szkół podstawowych i 6latków z przedszkoli. Turniej zorganizowano z okazji XXVIII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin oraz w ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy współpracy z Wydziałem Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Skarżysku – Kamiennej.

Celem imprezy było propagowanie aktywności ruchowej wśród najmłodszych podczas Europejskiego Tygodnia Sportu, kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja środowiska szkolnego.

Do turnieju zaproszono wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola z terenu miasta Skarżyska-Kamiennej. Z zaproszenia skorzystało 6 szkół i 8 przedszkoli.
Koordynatorem turnieju była pani Barbara Pająk.

Dziesięcioosobowe reprezentacje szkół i przedszkoli, które składały się z chłopców i dziewcząt, miały do wykonaniu kilka różnych konkurencji sprawnościowo-ruchowych (m.in. wyścig na jednej nodze, rzut woreczkiem do celu, sadzenie ziemniaków, sztafeta z przenoszeniem piłek do siatkówki, bieg z kółkiem ringo , tor przeszkód)

Po każdej konkurencji wyłaniano zwycięzców, jednak nie było prowadzonej klasyfikacji drużynowej. Wszyscy, którzy wzięli udział w zabawie byli zwycięzcami. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek a drużyna pamiątkowy dyplom za uczestnictwo.
Dyplomy wręczał dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Janusz Sztompke.

Organizatorzy składają podziękowania szkołom i przedszkolom ,które wzięły udział w turnieju gier i zabaw. Podziękowania kierują również do pani Basi Pająk oraz wolontariuszek z SP 5, które przeprowadziły rozgrzewkę i pomagały w przeprowadzaniu konkurencji.

Utworzono dnia 25.09.2022, 14:57