7 września 2022 był Światowym Dniem Fair Play ustanowionym przez Międzynarodowy Klub Fair Play

Utworzono dnia 15.09.2022

Polski Komitet Olimpijski informuje, że 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu- ,,Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie’’ powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play. Korzystając z zaproszenia społeczność naszej szkoły w dniach 7-10 września 2021 r. aktywnie włączyła się do tej akcji.W ramach lekcji w-f startowała w biegach na różnych dystansach. Zainteresowanie było ogromne. Dodatkowo omawialiśmy znaczenia słów „fair play”. Ogółem w naszej szkole wzięło udział ponad 500 uczniów, łączna długość przebiegniętego dystansu to ok.30 km . W 2021 roku do tej akcji: „Biegu Fair Play PKOI” dołączyło 291 szkół z całej Polski, ponad 70 tysięcy uczniów. W tym trudnym dla całego świata czasie inicjatywa PKOl wydaje się być balsamem na zło i troski życia codziennego. Naszą rolą jest wspieranie i zachęcanie do promowania etyki w sporcie i życiu, jak również wychowania młodzieży poprzez sport.

Z tej okazji organizator zachęca do aktywnego uczestnictwa i zorganizowania ,,Biegu Fair Play’’ w dniach 7-10. września br. na lekcjach wychowania fizycznego w szkołach.

Uczniowie klas I-III, pod opieką wychowawców włączyli się w imprezę sportową „ Fair play”. W biegu wzięły udział z klas I - 62 osoby, uczniowie klas II - 74 , uczniowie klas III – 73.

W imprezę ogólnopolską zaangażowani byli nauczyciele wf z naszej szkoły Klasy 4-8-wykonały dowolną liczbę okrążeń boiska trawiastego.

5c-Im-Emil Rzeszowski i Im-Amelia Brzezińska

7a-Im-Anna Bajon, IIm -Nadia Pieniążek a chłopcy Im-Tobiasz Kraj, IIm -Sebastian Motyka

8a-Im Patrycja Karbownik i IIm- Wiktoria Poznańska

8b-Im-Zosia Lipiec i Im-Bartosz Szlęzak i Mateusz Stępień