III Turniej Gier i Zabaw Przedszkolaków

Utworzono dnia 01.06.2017

31 maja 2017 W środę, 31 maja, w hali sportowej MCSiR w Skarżysku - Kamiennej odbył się III Turniej Gier i Zabaw Przedszkolaków w ramach IX Tygodnia Sportu Dla Wszystkich i XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Organizatorem turnieju było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji i Urząd Miasta Skarżyska - Kamiennej. Turniej przygotowała i poprowadziła Barbara Pająk z SP 5 razem z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku. W turnieju udział wzięło 11 przedszkoli, czyli 110 dzieci. Drużynę stanowiły dzieci z jednego przedszkola w składzie 10 zawodników (5 dziewcząt i 5 chłopców). Celem imprezy było propagowanie aktywności ruchowej najmłodszych w Europejskim Tygodniu Sportu, kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska przedszkolnego.

KONKURENCJE 1. NATURALNY BIEG – zabawa szybkościowa Bieg z balonem na dystansie 18 m, obiegnięcie pachołka i przekazanie balonu następnemu zawodnikowi. 2. SADZENIE ZIEMNIAKÓW – zabawa zręcznościowa Na torze długości 18 m w równych odległościach ułożone są trzy kółka ringo. Na sygnał startuje pierwsza osoba, która w ręku trzyma trzy woreczki. Jej zadaniem jest włożenie jednego woreczka do każdego kółka. Następnie obiega półmetek, wracając zbiera po kolei woreczki i przekazuje je na linii startu/mety kolejnemu zawodnikowi. Kolejny zawodnik wykonuje te same czynności. Woreczki nie mogą leżeć poza kołkiem ringo. 3. SKOKI NA JEDNEJ NODZE – zabawa skoczna Zawodnik skacze na jednej nodze do półmetka (6 m). Po minięciu półmetka wraca biegiem do drużyny. 4. RZUTY WORECZKIEM NA MATERAC – zabawa rzutna Materac ułożony wzdłuż w odległości 3 m od linii rzutu. Każdy zawodnik otrzymuje jeden woreczek i rzuca na materac. Za każdy woreczek leżący na materacu drużyna otrzymuje jeden mały punkt. Liczą się tylko te woreczki, które znajdują się na materacu po ostatnim rzucie. 5. PRZEKŁADANIE KRĄŻKÓW – zabawa zręcznościowa Na torze 18 m leżą krążki w równych odległościach. Na sygnał startuje pierwsza osoba, biegnie i odwraca po kolei krążki na drugą stronę. Obiega półmetek i wraca biegiem do drużyny. Następny zawodnik startuje dopiero wtedy gdy poprzedni minie linię startu/mety. 6. SKOKI OBUNÓŻ Z WORECZKIEM – zabawa skoczna Półmetek znajduje się w odległości 6 m od linii startu/mety. Pierwszy zawodnik wykonuje skoki obunóż z woreczkiem między stopami do półmetka. Po ominięciu półmetka bierze woreczek do ręki i biegiem wraca do drużyny, przekazuje woreczek następnemu zawodnikowi na linii startu/mety. Kolejny zawodnik wykonuje te same czynności. Jeżeli woreczek zostanie zgubiony przez zawodnika należy go włożyć ponownie pomiędzy stopy w tym samym miejscu gdzie został zgubiony. 7. RZUT KOŁKIEM RINGO DO OPIEKUNA – zabawa rzutna Materac ułożony wzdłuż w odległości 6 m od linii rzutów. Na materacu stoi opiekun. Zawodnicy otrzymują po jednym kółku ringo i po kolei rzucają do opiekuna na materacu, który porusza się tylko po materacu. Każde złapane koło może odłożyć. Za każde złapane kółko drużyna otrzymuje mały punkt.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Przedszkole BABY WORD - 44 pkt 2. Przedszkole nr 16- 43 pkt 3. Przedszkole Planeta Dziecka - 37 pkt 4. Przedszkole nr 12 - 32 pkt 4 Przedszkole nr 7 -32 pkt 5. Przedszkole nr 10 - 32 pkt 6. Przedszkole nr 6 - 30 pkt 7. Przedszkole nr 9 - 28 pkt. 8. Przedszkole nr 3 - 24 pkt. 9. Oddział Przedszkolny przy SP 5 -22 pkt 10. Przedszkole nr 4 - 17 pkt.

Najlepsze Przedszkola otrzymały za miejsca 1-3 pamiątkowe puchary, pozostałe statuetki za udział. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, pluszowego misia oraz słodki batonik i wodę. A od pani Barbary Pająk kolorowe balony. Pani B. Pająk dziękuje wolontariuszkom za pomoc w turnieju. Zawsze mogę na Was liczyć.

Dyplomy i puchary wręczali Konrad Kronig, prezydent miasta i Janusz Sztompke, dyrektor MCSiR.

III Turniej Gier i Zabaw Przedszkolaków

Utworzono dnia 01.06.2017, 13:12