Kilka słów o działalności Stowarzyszenia Kreatywna Piąteczka

Utworzono dnia 25.10.2019

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich firm, przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych,  o wsparcie finansowe naszego od niedawna działającego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Kreatywna Piąteczka zostało założone 6 marca 2019 roku. Jego celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II  w Skarżysku-Kamiennej, a także niesienie pomocy uczniom z niepełnosprawnością, zagrożonych patologią, wykluczeniem społecznym i ich rodzinom. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej ogółu członków, organizacji i instytucji , które zgłoszą akces przystąpienia na członków wspierających.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele ,między innymi :

1. Organizowanie dodatkowych zajęć edukacyjnych, wyrównawczych, kulturalnych, sportowych, dla uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalnego środowiska.
  2. Prowadzenie działalności opiekuńczej, wychowawczej, rehabilitacyjnej wśród dzieci
    i młodzieży.
  3. Organizowanie wycieczek szkolnych, wyjazdów turystycznych i wakacyjnych, obozów i „zielonych szkół”.
  4. Organizowanie specjalistycznej pomocy pedagogicznej, psychologicznej, terapeutycznej  dla potrzebujących uczniów oraz ich rodzin, zwłaszcza zagrożonych wykluczeniem społecznym lub sprawiających problemy wychowawcze.
  5. Wspieranie rozwoju uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych: wybitnie uzdolnionych, mających problemy z nauką lub niepełnosprawnych.
  6. Promowanie działań dotyczących bezpieczeństwa dzieci, prowadzenia zdrowego stylu życia, ochrony środowiska naturalnego itp.
  7. Propagowanie w społeczeństwie akceptacji dzieci z  niepełnosprawnością, odmiennością narodowościową i kulturową.

Bez pomocy Ludzi Dobrej Woli nie będziemy mogli w pełni realizować obranych celów.

W zamian za wsparcie możemy zaproponować między innymi:

- certyfikat z podziękowaniem,

- umieszczenie logo/nazwy firmy na materiałach promocyjnych , zaproszeniach,dyplomach,

- ekspozycję nazwy firmy oraz promocję na stronie internetowej Stowarzyszenia Kreatywna Piąteczka,

- informację o wsparciu finansowym w mediach lokalnych.

Za okazane wsparcie już dziś składamy serdeczne podziękowania. Niech uśmiech na twarzy każdego dziecka będzie dla nas wszystkich największą nagrodą.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Stowarzyszenia Kreatywna Piąteczka

Dane Stowarzyszenia Kreatywna Piateczka:

Stowarzyszenie  Kreatywna Piąteczka

ul.Norwida 3