Jestem najlepszą wersją siebie

Utworzono dnia 27.05.2020

Nie warto porównywać się z innymi, ale z pewnością warto być najlepszą wersją siebie. Mówię o tym, jak ważne jest, aby prawidłowo i z należytym szacunkiem zadbać o siebie.  Co to właściwie znaczy dbać o siebie? Co to znaczy być w dobrej relacji z samym sobą? I w końcu, co to znaczy być najlepszą wersją siebie?

Mam wrażenie, że obecnie jesteśmy zasypywani przeróżnymi poradami i przepisami na szczęście, sukces i zdrowie. Jednak problem pojawia się w momencie, gdy jedne źródła  przeczą innym, do nas docierają sprzeczne informacje, a my sami czujemy, że to nas przerasta.Trudno w takich warunkach odnaleźć dla siebie złoty środek.

Dlatego najważniejsze jest, aby słuchać siebie, aby skupić się na swoich potrzebach i wypracować własną drogę dbania o siebie – taką, która będzie nam służyła i dzięki której staniemy się lepszą wersją siebie :).

Nie ma co porównywać się z innymi.

Każdy z nas jest inną osobą, unikatowym zestawem uczyć i emocji, sytuacji życiowych i ludzi naokoło. Pamiętajmy, że ludzie pokazują to, co chcemy zobaczyć, to z czego są najbardziej dumni, co im się udało. Jest to naturalne. Nigdy nie zobaczymy czyjegoś pustego konta, złamanego serca itp. Moim ulubionym ostatnio powiedzeniem jest: " Życze Ci, aby Twoje życie było w połowie tak dobre, jak pokazujesz to na facebooku”.

Nigdy także nie porównujmy się z osobami publicznymi. Znane jest  słynne zdanie Cindy Crawford: " Nawet ja nie budzę się rano wyglądając jak Cindy Crawford ". Musimy pamietać, że z pomocą drogich kosmetyków, ciuchów, photoshopa i utalentowanego fotografa - można zdziałać cuda.

Wczoraj już minęło, jutro może nie nastąpić. Ważny jest dzień dzisiejszy. Zapomnijmy o tym, co było wczoraj. Zapamiętajmy lekcję, którą dało nam życie i zamknijmy rozdział z napisem "przeszłość ". Nie skupiajmy się na tym, co będzie jutro, nie planujmy daleko do przodu. Żyjmy dniem dzisiejszym, niech to będzie nasz ulubiony dzień. Każdego dnia wstawajmy z otwartym umysłem i podekscytowani tym, co może się wydarzyć. Bądźmy tu i teraz, z ludźmi, którzy są naokoło. Dzieci bardzo szybko rosną, a dorośli odchodzą. Wylogujmy się do życia z telefonu i komputera...chociaż w weekendy. Carpe diem.

Unikajmy bylejakości. Jeśli coś robimy, postarajmy się zrobić to najlepiej, jak tylko umiemy. Jeśli za coś się zabieramy- doprowadźmy to do końca, nawet jeśli koniec to przyznanie się do tego, że probowaliśmy, staraliśmy się, ale nam nie wyszło.

Bądźmy realistami.

Jeśli coś nam się nie podoba – zmieńmy to. Jeśli czegoś nie możemy zmienić – zaakceptujmy to i postarajmy się z tym żyć. Nie walczmy z rzeczami, na które nie mamy wpływu. Możemy przecież tą energię spożytkować lepiej ;-)

Prostota.

Regularnie pozbywajmy się tego, czego nie potrzebujemy. Nadmiar niepotrzebnych rzeczy w domu, ciuchy, w których już dawno nie chodzimy, praca, której nie lubimy, czy ludzie, którzy nic dobrego nie wnoszą w nasze życie. Balast ciągnie Nas do dołu. Przez bałagan na około siebie, możemy nie dostrzec czegoś instotnego.

Kochajmy siebie.

Nigdy nie będę filigranową blondynką... ale za to mam ładne oczy, dłonie i kształtne usta. Dbam o swoje ciało, ćwiczę, pielęgnuję zdrowie, zarówno fizyczne i psychiczne. Lubię w sobie to, że jestem uparta i umiem dotrwać do celu. To tylko przykłady z mojego podwórka. Ważne jest, aby znaleźć w sobie kilka rzeczy, z których lubimy, być dumni i pielęgujmy je w sobie. Pamiętajmy, żeby podobać się głównie sobie. Róbmy tak, żeby codziennie rano móc się do siebie uśmiechnąć. Jeśli podobacie się sobie z nadwagą i różowymi włosami – innym nic do tego. Nasz styl - to wyraz osobowości każdego z nas. Jeśli jednak nie lubimy tego, co widzimy w lustrze, nalezy pracować nad zmianami.

Dla siebie. Nie róbcie nic przeciw sobie, aby przypodobać się innym. Każdemu podoba się co innego..

Bądźcie dla siebie dobrzy. Musimy potrafić sobie wybaczyć, zapomnieć, poklepać  samych siebie po plecach, kupić sobie prezent. Nauczcie się spędzać czas sama ze sobą. Nauczcie się odpoczywać i relaksować, w dowolnej, wybranej, ulubionej formie. Bądźcie swoimi  przyjaciółmi. Słuchajcie siebie i róbcie to, co dla Was i bliskich jest dobre, a nie to, czego oczekują od Was inni.

Uwierzcie w siebie. Nie próbujcie od razu przenosić gór, ale miejcie plan małych, osiągalnych kroków, którymi dojdziecie do celu. Waszym marzeniem jest schudnąć? Już dziś nie jedzcie kolacji. Naprawdę możecie wiele. Trzeba tylko chcieć.

A.P.