Nie hejtuję-reaguję!

Utworzono dnia 12.10.2021

stop mowie nienawiści

Ruszyła kampania społeczna wojewody Zbigniewa Koniusza - Świętokrzyskie#nie hejtuje. W ramach akcji powstał niezwykły spot z udziałem między innymi aktorów Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Zapraszam do obejrzenia:  https://www.youtube.com/watch?v=AJqGz7yz8dI

Narasta hejt wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest coraz więcej nienawiści, agresji w przestrzeni publicznej, a nie ma aktywnego, odważnego zmierzenia się tym tematem. Należy pokazać, że nie akceptujemy takiej postawy. Hejt wywołuje reakcję zbiorowej nienawiści, agresji, którą jest ciężko powstrzymać.

To, że nie zgadzamy się na hejt, to pewnie dla Ciebie jasne. Choć może warto wyznaczyć jasne granice. Czy to, że nie możesz hejtować, znaczy, że nie możesz mieć swojego zdania? Przeciwnie! Jesteś wściekły na swojego współlokatora. Bywa. Ale to nie znaczy, że masz prawo napisać, co o nim myślisz na bloku, w którym mieszkacie. Podobnie jest z wykładowcą. To nie znaczy, że jeśli ktoś źle uczy, nie przykłada się do zajęć, nie możesz nic zrobić. Możesz a wręcz do tego Cię zachęcamy. Daj znać o tym fakcie pani pedagog, wychowawcy, pani dyrektor, rodzicowi – na pewno zajmą się tą sprawą.

Hejter jest to osoba, która z pełną premedytacją chce przekazać negatywny komunikat osobie, która nie chce go słuchać, a ta osoba nie może uciec od tego komunikatu.

Jeśli widzisz hejt w sieci, nie pozostawiaj biernym obserwatorem. Nie zostałbyś przecież obojętny, widząc, gdy na ulicy komuś dzieje się krzywda. Tak samo tutaj – reaguj na hejt.

WAŻNE !

Nie możesz przybrać roli hejtera! Nie „lajkuj” hejtu. Jeśli zostawisz kciuk podniesiony do góry albo nawet serduszko pod hejterskim komentarzem, to tak jakbyś ty był autorem tego hejterskiego komentarza.

Podsumowując:

Masz prawo wyrażania swojej opinii, jednak szanuj godność innych i nie stosuj mowy nienawiści, nie nawołuj do przemocy, każdy ma prawo polemiki przy zachowaniu wcześniej wyznaczonych granic.

A.P.