Pozytywne myślenie-zapraszamy do zabawy ,,Pozytywna ruletka”

Utworzono dnia 15.04.2021

Zapraszamy na chwilę relaksu

Link do ruletki  ,,Myśl pozytywnie”

Wydaje Ci się, że narzekanie i pesymizm to nasze cechy wrodzone? Wcale tak nie musi być, a wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka ważnych aspektów, które zdecydujesz się zmienić. Podpowiem Ci jak w prosty sposób zmienić swoje nastawienie i tym samym poczuć się lepiej we własnym ciele i umyśle. Wiele zależy od naszego ciała, dlatego trzeba zacząć od rzeczy elementarnych. Jako pierwszy krok powinieneś zastanowić się nad swoim odżywianiem. Czy na pewno jeszcze zdrowo, różnorodnie i dbasz o to, co jesz? Jeśli tak nie jest, powinieneś bardziej skupiać się na jakości jedzenia, być może zacząć przygotowywać je samemu w domu i zmieniać menu co pewien czas. przyzwyczajenie i spożywanie tego samego, w dodatku niezdrowego, zapełnia nasz organizm toksynami, a te z kolei wpływają na nasze samopoczucie czy wygląd.

Właśnie to jak wyglądamy ma równie ważne znaczenie, ponieważ potrafi wprawić nas w kompleksy, dlatego zastanów się nad aktywnością fizyczną, by zadbać jednocześnie o kondycję i kształt swojej sylwetki. Niektórych rzeczy nie da się zmienić, dlatego trzeba je zaakceptować lub zminimalizować, aby przeszkadzały jak najmniej. Równie istotną kwestią jest sen, którego powinno być w Twoim życiu odpowiednio dużo. Zbyt długie leżakowanie nas rozleniwia, a za krótki sen wpływa na nasz nastrój i nastawienie w ciągu dnia.Ciężko jest nam czasami zdać sobie sprawę, że bliskie nam osoby wpędzają nas w depresyjne myślenie i pozbawione sensu egzystowanie, zamiast życia. Trudno jest podjąć decyzję o zmianie i pozbyciu się niektórych kontaktów, ale pamiętaj, że na nich świat się nie kończy. Jeszcze wiele przed Tobą, a to oznacza całą masę ludzi do poznania, którzy mogą okazać się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi.Czasem mowa o współpracownikach, kolegach ze szkoły, uczelni czy jeszcze kimś innym, kto ciągle narzeka, dołuje i nie wspiera. W takiej sytuacji nie można utwierdzać się w przekonaniu, że są dla nas kimś ważnych, gdyż to najczęściej tylko oznaka sentymentu. Pomyśl, jak wielu nowych ludzi możesz poznać, zmieniając pracę, grupę i całe otoczenie? Gdzieś na pewno czekają na Ciebie osoby o podobnym myśleniu, nastawieniu i poglądach.

Pamiętaj!!!!!!!

Pełna akceptacja samego siebie, celebrowanie radości z odniesionych sukcesów, świętowanie zwycięstw, daje ogromną motywację do pozytywnego myślenia i do działania. Zastrzyk endorfin też zawsze się przyda. Analiza sytuacji i wyciągnięcie wniosków z poniesionych porażek, bez zbytniego rozpamiętywania tematu, szybko, krótko, a zarazem konkretnie daje nam pozytywne myślenie i potraktuj to, jako zdobycie bezcennego doświadczenia. Podobno porażka kroczy przed zwycięstwem. Niektórzy nawet uważają, że jest jego matką. Zaczerpnij naukę, jakich błędów należy unikać w przyszłości. Ogarnij się, a potem śmiało ruszaj do przodu. Szkoda tracić energię na wylewanie żalu. Lepiej wykorzystać ją, działając konstruktywnie. Jeżeli coś ci nie wyszło, tak jak pierwotnie to sobie zaplanowałeś, nie martw się. Nie ma ludzi nieomylnych. Pamiętaj, że każdy kolejny dzień jest okazją, by spróbować raz jeszcze.

Z najlepszymi życzeniami

Pani Anetka i Pani Ania