Kwarantanna NIE izoluje od przemocy!

Utworzono dnia 28.04.2020

(https://fdds.pl/wp-content/uploads/2020/04/Za-drzwiami_grafika-1600x1600-1-700x875.jpg)

Kwarantanna NIE izoluje od przemocy!   Kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – “Za drzwiami”

Drodzy Państwo,

Reagujmy w sytuacjach krzywdzenia dzieci.

Sytuacja epidemii, wktórej znaleźliśmy się jako społeczeństwo, jest zagrażająca nie tylko w wymiarze bezpośrednich infekcji koronawirusem.Jej konsekwencje – związane z przemocą i wykorzystywaniem seksualnym w izolacji– uderzają przede wszystkim w dzieci. Fundacja Dajemy Dzieciom

Zadzwoń, gdy wiesz ,że dziecko jest krzywdzone-nie bądz obojętny

W sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia dziecka,odpowiednim kontaktem w takich sprawach jest numer alarmowy 112.

Liczba przypadków przemocy domowej w okresie epidemii COVID-19 rośnie w gwałtownym tempie.Strach, niepewność, brak poczucia kontroli, atmosfera napięcia i zagrożenia towarzyszące codziennym przekazom medialnym to impulsy eskalujące agresję u dorosłych.Osoby doświadczające przemocy bywają tygodniami uwięzione w jednym domu ze sprawcą.Te fakty potwierdzają także obserwacje bieżącej pracy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

To właśnie tegoroczny marzec był rekordowy pod kątem liczby odebranych wiadomości  chroniących   Często nie reagujemy, bo obawiamy się, że możemy kogoś niesłusznie oskarżyć albo,że podjęte działanie nie będzie skuteczne. Tymczasem w wielu sytuacjach dziecko może uratować właśnie ta chwila czyjejś odwagi i odpowiedzialności, by sięgnąć po telefon i zawiadomić odpowiednie służby. Można to zrobić nawet anonimowo.............nie bój się......

Film, który warto zobaczyć

(napisano  na podstawie artykułu FDDS)