Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Placówek Oświatowych nr 4 Zespół Placówek Oświatowych nr 4

Bezpieczna majóweczka

Utworzono dnia 29.04.2020
Czcionka:

W tym roku długi weekend majowy będzie wyglądał inaczej niż dotychczas. Epidemia COVID-19 doprowadziła do tego, że nie możemy w pełni cieszyć się wypadami za miasto, wycieczkami rowerowymi czy spotkaniami z przyjaciółmi w ulubionych miejscach.


Poluzowanie obostrzeń od 20 marca dało nam więcej swobody i oddechu od niektórych ograniczeń. Można chodzić po parkach i lasach, zostały zwiększone limity osób w sklepach. Nie ma też ograniczeń, które do tej pory zakazywały przemieszczania się w celach rekreacyjnych.

            Od 20 kwietnia zmotoryzowani nie powinni czuć obawy o pytanie ze strony funkcjonariuszy o cel podróży. Nie ma już groźby kary za swobodne przemieszczanie się, a podróż prywatnym autem nie jest zabroniona. Można się spotykać z najbliższymi osobami. Jednak, niech Was to nie zwiedzie. Według Kodeksu Karnego zgodnie z definicją legalną z art. 115 § 11 Kodeksu karnego z 1997 r., osobą najbliższą jest małżonek, rodzeństwo, powinowaty w tej samej linii lub stopniu, osoba pozostająca w stosunku przysposobienia oraz jej małżonek, a także osoba pozostająca we wspólnym pożyciu. Oznacza to, że na spotkania z przyjaciółmi podczas majówki - nie ma szans. Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia nie powinniśmy się gromadzić, a w przestrzeniach publicznych należy zachować bezpieczny 2 metrowy dystans. Dodatkowo cały czas obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy.

Źródło: gov.pl

 Pogoda nie pisze scenariusza pięknej pogody i słońca na te wolne dni, tylko deszcz i zimne powietrze. Dlatego warto zastanowić się, jak bezpiecznie i zarazem ciekawie spędzić Majówkę w domu? ...bo wcale nie musi być ona od razu stracona. Na poczatek mogę zaproponować – dla tych, którzy nie posiadają flagi w domu, aby zachęcić do jej zrobienia Wasze pociechy. Wystarczy biała kartka z bloku, czerwona farbka plakatowa i flaga gotowa! Pozwólmy dziecku ozdobić nią nasze okno i wspólnie zacznijcie świętować!

                                                    

Moja druga propozycja to " wiosna w domu ". Osoby, które nie posiadają ogródka, a kochają kwiaty, mogą je zrobić z masy solnej. Będzie to doskonała forma spędzenia czasu z dzieckiem. A powstałe prace będą stanowiły swoistą, niepowtarzalną, wiosenną dekorację w domu.

Masa solna: przepis podstawowy

Najprawdopodobniej nawet nie będziecie musieli iść do sklepu. Składniki zapewne macie w domu, a potrzebne będą: mąka (pszenna, biała), sól oraz woda. Jak zrobić masę solną? To bardzo proste.

Masa solna: proporcje

Przede wszystkim: w przypadku mąki i soli zawsze stosujcie proporcje 1 do 1 (choć niektóre przepisy podają również 2 do 1), a więc na jedną szklankę mąki będziecie potrzebować szklanki soli. Wody dodajcie tyle, aby otrzymać zbitą masę, czyli około połowy szklanki. Mąkę i sól wsypcie do głębokiej miski, wymieszajcie i zacznijcie dolewać wody (trzeba to robić stopniowo). Następnie ciasto należy zagniatać na desce lub stolnicy, tak długo, aż powstanie lepka, plastyczna masa. To najprostszy przepis na masę solną, który zawsze się sprawdza.

Udanej zabawy ;-)    

Źródło: https://www.urzadzamy.pl/zrob-to-sam/dekoracje-i-dodatki/masa-solna-jak-zrobic-przepis-na-mase-solna-i-ozdoby-z-niej-wykonane,9_17828.html

                                                                                                      

 

                                                                                                                                     A.P

Innowacje pedagogiczne

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny