W klasie II c

Utworzono dnia 03.10.2016

Rok szkolny 2015/2016 Klasa II c

Jesteśmy już w klasie drugiej. Klasa teraz liczy 24 uczniów, ponieważ naszą klasę opuścił Gabryś. Mamy obecnie 9 chłopców. Koledzy starają się pomagać w klasie, toteż nie zapomnieliśmy o nich w Dniu Chłopaka. Oprócz naszych życzeń mamy przygotowały pyszny tort.

W wieczór andrzejkowy do naszej klasy przybyły tajemnicze postaci: wróżki, magicy, czarownice, a nawet królewny i straszydła. Wszyscy w tym dniu byli ciekawi co czeka ich w przyszłości. Z niepokojem i drżeniem serca sprawdzaliśmy co się kryje w magicznych kubkach, jakie imiona ukryły się w sercach, a nawet i kto wylosuje szczęśliwy numerek na taneczny konkurs. No i jaka będzie nasza przyszłość? Któż to wie.

Bardzo długo wyczekiwaliśmy przyjścia Mikołaja. W tym roku przybył do nas dopiero 7 grudnia. Zadawaliśmy mu różne podchwytliwe pytania oraz składaliśmy mu obietnice. Ciekawe czy ich dotrzymamy? Nasza pani również coś obiecała. Mikołaj oprócz słodyczy dał nam skarbonki, bo dowiedział się, że wybieramy się na wycieczkę.

W czasie klasowej wigilii mieliśmy okazję podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, porozmawiać o tradycji świątecznej w naszych domach i wykonać z mandarynek i goździków świąteczne ludziki. Podczas naszego działania towarzyszyły nam piękne zapachy, śpiewaliśmy, ale również graliśmy kolędy.

Dnia 8 marca już od rana chłopcy witali nas w drzwiach sali życząc miłego dnia. A było miło, bo dostałyśmy po tulipanku i kubek z naszym imieniem. Mamy przygotowały również pyszne ciasto, które szybko zniknęło. Pomyśleliśmy o innych kobietach w naszym życiu i to dla nich wykonaliśmy piękne laurkowe bukiety. Wszystkim kobietom życzymy szczęścia i dużo, dużo zdrowia.

25 maja byliśmy na wycieczce w Kielcach. Odwiedziliśmy Energetyczne Centrum Nauki, w którym odbyły się warsztaty dotyczące źródeł odnawialnych. Tworzyliśmy samodzielnie wiatraczki, oglądnęliśmy film w 3D oraz aktywnie spędziliśmy czas przy ciekawych urządzeniach technicznych. Miło spędziliśmy również czas w nowo otwartym ogrodzie zabaw. Korzystaliśmy tam z super zjeżdżalni, trampolin, huśtawek i innych atrakcyjnych sprzętów. Na Kadzielni obserwowaliśmy piękne widoki z tarasów. Podziwialiśmy Skałę Geologów i Szmaragdowe Jezioro. Po męczącej wędrówce miło było usiąść przy kolorowych stolikach w Manufakturze Słodyczy i Karmelu, gdzie zapoznaliśmy się z produkcją powstawania karmelu, a z nich lizaków, które mieliśmy okazję formować samodzielnie. Ze słodkimi zakupami udaliśmy się do Muzeum Zabawek, aby zobaczyć ekspozycje dawnych zabawek i gier. Mieliśmy też czas na zabawę w sali zabaw. Kielce pożegnały nas niewielkim, ciepłym, wiosennym deszczykiem. 9 godzin poza domem upłynęło bardzo szybko.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka czekały na nas atrakcje w szkole i w klasie. Braliśmy udział w zawodach sportowych, w których wszyscy byli zwycięzcami, malowaliśmy kredą na kostce przed szkołą, a w sali gimnastycznej obejrzeliśmy przedstawienie teatralne ,,Dziób w dziób’’ przygotowane przez uczniów starszych klas. Na zakończenie przedstawienia pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia, a do życzeń dołączony był lizaczek od Rady Rodziców. W tym dniu byliśmy również na basenie, gdzie nauczyciele wf przygotowali nam ciekawe zabawy w wodzie min. robiliśmy gwiazdę. Nasi rodzice sponsorowali nam pyszne lody w lodziarni, gdzie pracuje mama Martiny Holeczko. Martina dzielnie pomagała swojej mamie. Dziękujemy za te niespodzianki wszystkim, a szczególnie tym którzy towarzyszyli nam podczas tych atrakcji.