"Z Panem Scratchem za pan brat"

Utworzono dnia 13.06.2018

Konkurs informatyczny „Z Panem Scratchem za pan brat"

Uczniowie klas 3, 5 i 7 wzięli udział w drugiej edycji konkursu organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Konkurs związany jest z programowaniem w języku Scratch i objęty został patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
Cele Konkursu:

• Podniesienie świadomości znaczenia i rangi informatyki w życiu zawodowym i społecznym.
  • Upowszechnienie nauki programowania w szkołach województwa świętokrzyskiego.
  • Zwiększenie zainteresowania uczniów programowaniem.
  • Rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych, w szczególności z uwzględnieniem narzędzi informatycznych dostępnych w chmurze internetowej.

Konkursu przeprowadzony został w dwóch kategoriach

• Kategoria I – uczniowie klas I–III szkół podstawowych.
  • Kategoria II – uczniowie klas IV–VII szkół podstawowych.

Tematy prac konkursowych:

• Kategoria I: Wykonanie w programie Scratch multimedialnej prezentacji na temat „Polska – moja ojczyzna”.
  • Kategoria II: Wykonanie w programie Scratch pracy będącej grą edukacyjną na temat „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych zostały wyłonione i wysłane do SCDN prace uczniów:

Mateusza Stępnia z klasy 3b

Oskara Kopcia z klasy 7a

Igora Sadzy z klasy 5a

Stanisława Herki z klasy 5a

Nad organizacją konkursu w szkole czuwały p. Małgorzata Sabatowska i p. Anna Znojek