Sprzymierzeńcy przyrody

Utworzono dnia 18.09.2015

Kochajmy przyrodę!

W naszej szkole dużą wagę przywiązujemy do dbania o przyrodę. Uczniowie uczą się jak szanować środowisko naturalne, jak dbać o zwierzęta i rośliny. Swoje wiadomości zdobywają
na lekcjach, spotkaniach z leśnikami, wycieczkach. Biorą udział w konkursach przyrodniczych.
W załączniku podajemy laureatów XIII Powiatowego Konkursu
"Wiedzy o lesie"
dla uczniów klas szóstych oraz szkolnego konkursu przyrodniczego-ekologicznego dla uczniów klas piątych.
Nad przebiegiem tych konkursów czuwała p. Małgorzata Pająk

W dniu 15 kwietnia 2015 roku w ramach   Zielonych Dni Ziemi klasy pierwsze spotkały się z pracownikiem Nadleśnictwa Skarżysko. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat „ Dbamy o nasze środowisko przyrodnicze”.

16 kwietnia 2015 roku klasy II „a” , II „b” i III „a” wybrały się do Nadleśnictwa w Skarżysku – Kamiennej. Dzieci miały okazję przejścia ścieżką edukacyjną, znajdującą się na terenie nadleśnictwa. Spacerując po ścieżce uczestnicy wycieczki pogłębili posiadane już wiadomości na temat lasu i jego mieszkańców, zdobyli też nowe informacje na temat ekologii i ochrony przyrody. Mogli też zobaczyć ciekawe tablice tematyczne dotyczące drzew, ptaków zwierząt leśnych. Dużą atrakcją było ćwiczenie umiejętności skoku w dal i porównywania jego długości ze skokami wykonywanymi przez różne zwierzęta leśne. Dzieci miały również okazję zagrać na „Leśnych Cymbałach” wykonanych z kawałków drewna. Wycieczka była bardzo ciekawa i przebiegała w miłej atmosferze. Dziękujemy Pani Milenie Kępas, która oprowadziła nas po ścieżce edukacyjnej i ciekawie opowiadała o życiu lasu.

W ramach obchodów Zielonych Dni Ziemi ogłoszony został Konkurs ekologiczno-plastyczny: „Wiosenne kwiaty”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Prace wykonano w formie przestrzennej z dowolnych materiałów. Patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo Skarżysko. Nadleśnictwo ufundowało główne nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla każdego uczestnika konkursu. Piękne, kolorowe kwiaty zdobią teraz naszą szkołę!

Laureaci:

Z wizytą w Nadleśnictwie

Wiosenne kwiaty

ZAŁĄCZNIKI:

Konkursy przyrodnicze dla uczniów klas IV-VI

Utworzono dnia 11.05.2015, 21:12