Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Placówek Oświatowych nr 4 Zespół Placówek Oświatowych nr 4

"Mistrzowie Kodowania" na Stadionie Narodowym

Utworzono dnia 18.09.2015
Czcionka:

Mistrzowie Kodowania z SP 5 na Stadionie Narodowym

Nauka i zabawa, dużo śmiechu i radości – tak świętowała Dzień Dziecka reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 podczas wielkiego finału Mistrzów Kodowania w Warszawie. Spotkanie na Stadionie Narodowym stanowiło ukoronowanie 2. edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego wspieranego przez Samsung Electronics Polska. Ponad 1300 osób z ponad 280 szkół spotkało się, aby wspólnie podsumować całoroczną pracę w projekcie.

-Jesteście fantastyczną ekipą o niesamowitych umiejętnościach i możliwościach. Jako minister cyfryzacji jestem dumny, że programowanie komputerów cieszy się taką popularnością wśród najmłodszych - powiedział minister Andrzej Halicki do dzieci zgromadzonych 1 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Młodzi reprezentanci z całego kraju mogli dzielić się swoimi programistycznymi osiągnięciami oraz korzystać z wielu atrakcji, które zostały specjalnie dla nich przygotowane. Mieli okazję zapoznać się z nowatorskimi aplikacjami, będącymi efektami pracy ich starszych kolegów z programu Samsung Labo. Wśród atrakcji były także : walka robotów sumo, wystawa „Umysł Przyłapany” prosto z Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedzanie zakątków Stadionu Narodowego z przewodnikiem.

W finale 2. edycji Mistrzów Kodowania brali również udział przedstawiciele organizacji partnerskich i instytucji patronackich. Tegoroczna edycja zyskała patronaty Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Gospodarki oraz patronat Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju – Pawła Orłowskiego. Program prowadzony jest we współpracy z Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Coder Dojo, stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”, stowarzyszeniem „Dobra Edukacja” oraz grupą nauczycieli Super Belfrzy RP. Mistrzowie Kodowania są też wspierani przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

"Mistrzowie Kodowania" na Stadionie Narodowym

Utworzono dnia 02.06.2015, 22:05

Innowacje pedagogiczne

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny