Utworzono dnia 11.09.2014

ŚWIĘTUJEMY  URODZINY SWOJEGO PATRONA

18 maja obchodziliśmy 94 rocznicę urodzin Jana Pawła II. Dla społeczności szkoły Podstawowej nr 5 noszącej imię Papieża Polaka było to podwójne święto – dokładnie rok temu przeżywaliśmy bowiem uroczystość poświęcenia sztandaru. Dlatego też rok po tym jakże ważnym wydarzeniu spotkaliśmy się ponownie – Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i przyjaciele szkoły – w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, aby podziękować Panu Bogu za opiekę i prosić za pośrednictwem świętego Jana Pawła IIo potrzebne łaski i pomoc na następne lata pracy wychowawczej i edukacyjnej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. kustosz Jerzy Karbownik. Nauczyciele, rodzice i uczniowie SP 5 włączyli się w liturgię poprzez komentarze, czytania, psalm i modlitwę wiernych. W procesji z darami przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli w darze kosz białych i żółtych tulipanów, a uczennica kl. III b – Ola Szymańska ofiarowała wykonany przez siebie portret Jana Pawła II. Po skończonej liturgii i odśpiewaniu ,,Barki” zawierzyliśmy nasze troski Tej, co w Ostrej świeci Bramie.

Msza święta została poprzedzona krótkim montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez p. Agnieszkę Gawryś i p. Annę Piastę. W tematykę spotkania wprowadziła nas absolwentka Szkoły Podstawowej nr 5 - Maria Wójtowicz – wykonując piękną pieśń Rubika - ,,Santo”. Dzieci z klas I – IV przypomniały wybrane wydarzenia z życia Wielkiego Rodaka .  To spotkanie umocniło nas w przekonaniu, że mając takiego Patrona pokonamy wszelkie trudności.

18 maja 2014 r. - URODZINY PATRONA